Netflix Film Departmanındaki Düzenlemeler İçin Bazı Çalışanları İşten Çıkarıyor

Netflix’in film bölümündeki yeniden yapılanmadan dolayı 15 çalışanını işten çıkaracağı bildiriliyor. Deadline’ın raporuna göre bu yeni yapılanma, şirketin film içeriklerini türlerine göre daha iyi odaklamayı amaçlıyor.

Netflix filmleri artık her biri kendi özel yöneticisine sahip dört kategoriye ayrılacak. Her biri farklı kategoride yer alan 4 farklı yönetici, kendi kategorilerinde yapılmış filmleri denetleyecek.

Film bölümündeki yaklaşık 15 kişi işten çıkarılacağı için yeniden yapılanma bazı personel değişikliklerini de beraberinde getiriyor. Bu, Netflix’in büyük bir yeniden yapılanma olarak adlandırdığı bir organizasyon. Böylece her tür bölüm ayrı yöneticilere rapor verecek özel geliştirme, yapım ve pazarlama ekipleri olacak.

Bu hamle, her bir film türü için daha net bir odaklanma ve hesap verebilirlik sağlamayı amaçlıyor. Şirket, türlerin ayrılmasıyla yöneticilerin belirli kitleleri daha iyi hedefleyebileceğini ve projeler arasında sinerji bulabileceğini umuyor. Bu sebeple zamanla daha iyi içerikler görebiliriz gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x